Proč najmout profesionálního fotografa na focení realit?

Ať jste realitní agent nebo soukromník, který prodává nemovitosti, je vždy důležité ji mít dobře nafocenou a k tomu pěkně připravený text, který můžete přidat do inzerátu.

20-11-Kingscourt-byt0122-Double.JPG


V případě focení většinou řešíte jestli to nafotit sami nebo si na to někoho najmout. 

Vždyť přeci stačí vzít telefon a proběhnout bytem a nafotit to a vlastně ušetřím. 

Rozdíl v nafocení profesionálem a když si to nafotíte sami není jen v ceně. 

Podle statistik, čím lepší fotky tím rychleji nemovitost prodáte, v procentech je to asi o 30% rychleji. Také počet fotek hraje roli. Pokud vyfotíte jen jednu fotku pak inzerát bude až 2x déle viset na internetu než si ho někdo všimne.

Kamarád nebo profesionál? Vyplatí se v případě realitních fotografií investovat? Reality s profesionálními fotografiemi se prodávají dráže a kupující se tolik nehádají o snižování ceny. V Americe je rozdíl v ceně až 400 tisíc korun. A to se opravdu vyplatí.

Dále dnes již přes 90% hledajících prostor, kouká na inzeráty online, takže o potřebě fotografií není nutné diskutovat.

Kromě výše uvedených statistik také profesionální fotograf vám ušetří čas i stres. Dokonce při výměně fotografií za kvalitní na inzerátu zaznamenali prodejci nárůst zájmu až o 130% a lepší fotografie většinou zaujmou i zahraniční kupce.


Realitní fotografie vs. architektonické. 

Kdy objednat realitního fotografa a kdy fotografa, který například fotí pro architekty a hotely.

Za mě to určuje i cena nemovitosti. Pokud prodáváte holý byt není nutné najímat experta na architektonické fotografie. Ale pokud plánujete prodávat vilu plně vybavenou za několik desítek milionu, pak se vám investice do kvalitních architektonických fotografií vyplatí. Nejenže fotograf má čas si počkat na dokonalou denní dobu a v interiéru ladí detaily a hýbe s nábytkem, tak také prostor vhodně nasvěcuje a počítá se i s postprodukcí. Protože ve výsledku neprodáváte jen drahou vilu ale prostor, kde lidé budou chtít bydlet hned, jak uvidí fotografie. 

Neříkám, že realitní fotografové takovou práci neudělají. U nás se zaměřujeme na kvalitu realitních fotografií, základní úprava interiéru, nasvícení a postprodukce jsou v ceně, ale není to standardem. Ale nebojte se správný profík by vám měl poradit co je pro vás vhodné.


Nafoť si sám nebo najmout profíka.

Pokud se rozhodnete si prostor nafotit sami můžete narazit na pár technických věcí, které právě profík umí vyřešit. Stejně tak i při vybírání fotografa byste si měli dávat na pozor na tyto věci a nenechat se zlákat jen cenou. Aby nakonec vlastní nafocen nevypadalo líp jak od onoho fotografa.

Nejdříve koukněte na jeho práce, zda se vám líbí. A zda nabízí co potřebujete.

Profík by měl umět:

Zvolit správný úhel pohledu. 

Je vidět vnitřek i výhled z okna.

Základně upraví interiér aby na fotce vypadal líp.

Pracuje se světlem. 

Má k dispozici správnou techniku.

Fotografie odevzdává až po té, co je upraví v postprodukci.


Potřebuje fotograf vidět prostor předtím než bude fotit? V případě realitních fotografií to nutné není. Standardně fotograf dorazí na místo a fotí. Lze ho upozornit na speciální vychytávky v prostoru či drahé vybavení, které by na fotce nemělo chybět.



Denní doba hraje roli, ale.

Realitní focení neumožňuje čekat na vhodnou denní dobu a poté začít fotit. Pokud má fotograf ten den právě jen vás na focení, pak je možné se přizpůsobit, ale není to standardem. Naopak u architektonických fotografií se to tak dělá.

Exterior Mnisek Construction twilight Architecture photography.JPG

Profesionální fotograf by vám nejen měl ušetřit čas, ale vydělat peníze. 

Cílem je aby se prostor prodal rychle a za vámi požadovanou cenu. Avšak nečekejte zázraky na prodeji závisí mnoho faktorů, ale fotografie jsou zrovna jeden z nich který můžete vědomě ovlivnit.

Přejeme hodně štěstí při výběru fotografa a prodeji nemovitosti.

Pokud máte zájem o nafocení realitní fotografie navštivte nás na našem webu věnovaném realitní fotografii. www.realitnifotovideo.cz